Modne kształty grzejników łazienkowych

Choć w kontekście łazienki przeważnie stawia się przede wszystkim na funkcjonalność, to nie oznacza to wcale, iż jej wnętrze musi być nudne i pozbawione stylu. By je odmienić wystarczy czasem nawet jeden, charakterystyczny element, a tym może się okazać grzejnik łazienkowy. Na jaki wygląd tego przedmiotu się zdecydować, by utrzymać się w panującej obecnie modzie?

Co wpisuje się w klasykę?

 

Myśląc o tradycyjnym układzie łazienki i grzejniku do tego pomieszczenia z pewnością od razu staje nam przed oczami klasyczne rozwiązanie, jakim jest pionowa „drabinka” w białym kolorze. Modele te różnią się przeważnie jedynie ilością szczebelków oraz odstępem między ich rozstawieniem. Jest to z pewnością wariant bardzo bezpieczny, bowiem pasuje on praktycznie do każdej łazienki, lecz trudno powiedzieć by wyglądało to specjalnie efektownie czy nadawało pomieszczeniu jakiegokolwiek charakteru. Wręcz przeciwnie – ma się nie wyróżniać i nie rzucać w oczy, by uznać go po prostu za standardowy i nieodzowny element wyposażenia. Z uwagi na to, że obecnie nawet w kwestii aranżacji łazienki chcemy się wyróżnić i stworzyć coś unikalnego, coraz częściej stosuje się inne warianty.

Dopasowanie do przestrzeni

 

W przypadku łazienki wiele zależy od dostępnej przestrzeni i także zależnie od tego można wybierać grzejnik. Modele drabinkowe występują bowiem również w nieco odmiennych kształtach, które można umiejętnie dopasować. Klasyczne warianty są raczej wąskie, a szczeble pną się w górę – dostępne są jednak opcje w których grzejnik jest poszerzony w poziomie, a nie pionie.

Świetnie sprawdza się on w łazienkach opartych na schemacie prostokąta – można go wtedy umieścić wzdłuż pomieszczenia, co będzie szczególnie dobrze wyglądało, gdy umieścimy go nad wanną, a wtedy na przeciwległej ścianie możemy dać podłużne, szerokie lustro, uzyskując nowoczesny styl, wpisujący się w panującą modę. Coraz częściej można też spotkać grzejniki narożne – umieszczane w kącie, a także ich odpowiedniki przeznaczone do wypukłych filarów lub kantów ściany.

 

Odmienne rozwiązania

 

Chcąc zupełnie odejść od modeli drabinkowych, można sięgnąć po jeszcze bardziej odważne rozwiązania, które coraz lepiej wpasowują się w obecne trendy. Są to grzejniki w formie płyt, które mają ozdobny charakter i przyjmują już bardzo różne kształty – od kwadratu, przez podłużne płyty, po choćby owalne formy. Najbardziej pomysłowi producenci tworzą nawet spiralne motywy, po które również sięgają najodważniejsi projektanci, chcący nadać współczesnym łazienkom zupełnie wyjątkowego charakteru.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Poza tym, że grzejnik może się wyróżnić kształtem, warto zwrócić także uwagę na kolorystykę. Oprócz bieli w nowocześnie urządzonych łazienkach dobrze sprawdzają się kolory metaliczne. Można również postawić na coś bardziej żywego, jak czerwień, niebieski czy zieleń. Wiele zależy tutaj od pozostałych elementów aranżacji i trzeba pamiętać by całość tworzyła spójną koncepcję i w takim pomieszczeniu lepiej nie mieszać jednak zbyt wielu kolorów, zatem reszta wyposażenia powinna być wtedy bardziej neutralna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =

Powiązane Artykuły

Wpisz swoje kryteria wyszukiwania i następnie naciśnij ENTER. Wciśnij ESC, aby anulować.

Przewiń w górę